Przedszkole Publiczne - Rynkowa

Nasze grupy

Przedszkole publiczne – Rynkowa

Tygryski

2,5 i 3 latki

Otwarcie grupy wrzesień 2023 rok

 

 

 

 

 

 

 

Żyrafki

3 i 4 latki

     Grupa średniaków to Żyrafki. 
Są to dzieci w wieku 3 i 4 lat. Wychowawcami grupy są ciocia Kamila i ciocia Iza. Edukacja i zabawa w tej grupie opiera się o zabawy ruchowe wspierane muzyką i śpiewem, dydaktykę w oparciu o podstawę programową oraz o proste ćwiczenia logopedyczne i grafomotoryczne.

     Jest to grupa bardzo chętna do poznawania nowych umiejętności i oczekująca nowych wyzwań. Dzieci doskonale radzą sobie z kartami pracy, pracami plastycznymi oraz wszelakimi zadaniami grafomotorycznymi oraz ćwiczeniami ruchowymi. Żyrafki są grupą, która czynnie bierze udział w zajęciach dodatkowych takich jak taniec, sport, plastyka, gimnastyka korekcyjna, rytmika czy język angielski.

Pantery

5 i 6 latki

    Panterki to najstarsza biedroneczkowa grupa, tworzą ją pięciolatki oraz sześciolatki. Liczy 20 dzieci, wśród których jest 10 dziewczynek i 10 chłopców.

    Wychowawcami  grupy jest ciocia Dominika i ciocia Anetka. W grupie panuje pogodna atmosfera, pełna otwartości i akceptacji. Dzieci chętnie współdziałają i tworzą zżytą społeczność, są pogodne, aktywne i ciekawe świata.

    Panterki uwielbiają uczestniczyć w zajęciach dodatkowych, brać udział w konkursach i różnych konkurencjach oraz zabawach ruchowych. Jednak w grupie starszaków, zaraz obok zabawy i beztroski, jest również miejsce na obowiązki. Zajęcia dydaktyczne i praca w książkach wywołują taki sam uśmiech na twarzach, jak hasło ,,zabawa”. Panterki posiadają ogromną wiedzę i z wyjątkową łatwością zapamiętują teksty piosenek i wierszyków, uwielbiają liczyć, pisać i czytać. Są zawsze gotowe i chętne do podejmowania wyzwań jakie stawia przed nimi każdy kolejny dzień związany z ich przedszkolną przygodą.