Przedszkole Publiczne - Rynkowa

Nasze grupy

Przedszkole publiczne – Rynkowa

Słoniątka

Żłobek

W okresie adaptacyjnym (który już za nami) stworzone były optymalne warunki, dzięki którym dzieci przezwyciężały stres przed nową sytuacją życiową  (rozstanie z rodzicami, konieczności przebywania w nowym miejscu, w otoczeniu nieznanych osób). Ciocie troszczą się o dobre samopoczucie dzieci, okazują maksimum ciepła i cierpliwości. Podopieczni obdarzają zaufaniem swoje ciocie na zasadzie „małych kroków”, uczą się zasad niezbędnych do bezpiecznego funkcjonowania w grupie.

Słoniątka chętnie bawią się pod troskliwym okiem opiekunek. Uczą się zgodnej zabawy , niewyrywania sobie zabawek, odkładania ich na miejsce. Dzieci bardzo lubią bawić się przy muzyce, tańczą w małych kółeczkach i naśladują proste ruchy. Grają na instrumentach lub innych przedmiotach. Lubią brać udział w zajęciach plastycznych, poznają różnorodne faktury, zdobywają nowe doświadczenia, bawią się farbami, masą solną, piankoliną. Ćwiczą sprawność manualną i ruchową. Dzieci lubią także oglądać kolorowe ilustracje w książeczkach, słuchają krótkich tekstów i rymowanek.

Przedszkole organizuje także wiele atrakcji takich jak np. spotkania ze zwierzątkami, teatrzyki, zajęcia umuzykalniające, uroczystości okolicznościowe.

Tygryski

2,5 i 3 latki

Dzieci z grupy Tygrysków spędzają razem czas na zabawie oraz nauce nowych rozwijających je rzeczy. Każdego dnia poznają świat za pomocą codziennych czynności oraz nowych informacji, które opowiadają im ciocie (Ela i Marzenka).

Nie da się ukryć, że Tygryski lubią poznawać przez dotyk, co wiąże się z częstymi pracami techniczno-plastycznymi. Nie potrafią usiedzieć w miejscu, gdy usłyszą melodię swoich ulubionych piosenek.

Tygryski są grupą, która czynnie bierze udział w zajęciach dodatkowych takich jak taniec, sport, plastyka, gimnastyka korekcyjna, rytmika czy język angielski.

Żyrafki

4 latki

Grupa średniaków to Żyrafki. Wychowawcą grupy jest ciocia Dorotka. Edukacja i zabawa w tej grupie opiera się o zabawy ruchowe wspierane muzyką i śpiewem, dydaktykę w oparciu o podstawę programową oraz o proste ćwiczenia logopedyczne i grafomotoryczne.

Jest to grupa bardzo chętna do poznawania nowych umiejętności i oczekująca nowych wyzwań. Dzieci doskonale radzą sobie z kartami pracy, pracami plastycznymi oraz wszelakimi zadaniami grafomotorycznymi oraz ćwiczeniami ruchowymi.

Chętnie również spędzamy czas na świeżym powietrzu, słuchamy bajek oraz opowiadań, kształtując swoją wyobraźnię. Zabawy stoliczkowe z wykorzystaniem ciastoliny, piankoliny czy ćwiczenia rozwijające chwyt pęsetowy to jedne z naszych ulubionych form odpoczynku poobiedniego.

Dzieci z tej grupy ze 100% frekwencją uczestniczą w zajęciach dodatkowych sportowych, co świadczy o ich ogromnej potrzebie aktywności fizycznej.

To grupa dzieci zawsze uśmiechniętych i gotowych do działania 🙂

Pantery

5 i 6 latki

Jesteśmy grupa dzieci 5 i 6-letnich, nasza grupą nosi nazwę Pantery. Wychowawcami grupy są ciocia Dominika, Iza i Ola. Jesteśmy bardzo wesołymi przedszkolakami.
 
Lubimy wspólne zabawy w kącikach zainteresowań. W naszej grupie uczymy się zgodnie bawić, dbać o nasze zabawki, ładnie zjadać posiłki i dbać o czystość i porządek.
 
Chętnie wykonujemy różnego rodzaju prace plastyczne, śpiewamy, tańczymy  i recytujemy wierszyki. W trakcie spacerów poznajemy otaczające nas środowisko.
 
Po całym dniu wypełnionym wrażeniami odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej i bajek.