Przedszkole Niepubliczne - Plutonu "AK" Torpedy

Nasze grupy

Przedszkole niepubliczne – Plutonu “AK” Torpedy

KANGURKI

2,5 i 3 latki

Grupa Kangurków jest najmłodszą grupą na Plutonu Torpedy.

Dzieci te bardzo lubią śpiewać piosenki tematyczne, tańczyć przy utworach instrumentalnych i grać na instrumentach rozwijając swój słuch muzyczny i ruch rytmiczny.  Z wielka ochotą angażują się w zabawy ze śpiewem inscenizowane ruchem.

Chętnie działają w pracach plastycznych rozwijając sprawność manualną, malując farbami, bawiąc się różnymi masami plastycznymi (plastelina, masa solna)  oraz wyklejaniem i wydzieraniem.

Bardzo lubią słuchać krótkich utworów literackich ćwicząc aktywne słuchanie a przez to wszystko kształtują koncentrację uwagi.

 
 

MISIE

4 latki

Grupa średniaków to “MISIE”. Część grupy to dzieci, które poznały się w grupie rybek w zeszłym roku. Więzi koleżeńskie podczas zabaw i pracy zaciskają się coraz bardziej, z dnia na dzień. Edukacja i zabawa w tej grupie opiera się o zabawy ruchowe wspierane muzyką i śpiewem, dydaktykę w oparciu o podstawę programową oraz o proste ćwiczenia logopedyczne i grafomotoryczne.

Jest to grupa bardzo chętna do poznawania nowych umiejętności i oczekująca nowych wyzwań. Dzieci doskonale radzą sobie z kartami pracy, pracami plastycznymi oraz wszelakimi zadaniami grafomotorycznymi oraz ćwiczeniami ruchowymi.

Chętnie również spędzamy czas na świeżym powietrzu, słuchamy bajek oraz opowiadań, kształtując swoją wyobraźnię. Zabawy stoliczkowe z wykorzystaniem ciastoliny, piankoliny czy ćwiczenia rozwijające chwyt pęsetowy to jedne z naszych ulubionych form odpoczynku poobiedniego.

Dzieci z tej grupy ze 100% frekwencją uczestniczą w zajęciach dodatkowych sportowych, co świadczy o ich ogromnej potrzebie aktywności fizycznej.

To grupa dzieci zawsze uśmiechniętych i gotowych do działania 🙂

TYGRYSKI

5 i 6 latki

Grupa Starszaków z placówki Plutonu Torpedy to 5 i 6 latki. Grupa nosi nazwę “TYGRYSKI”.

Dzieci te są bardzo zdolne i niezwykle pracowite. Lubią zajęcia dydaktyczne, bo mogą dowiedzieć się wielu ciekawych informacji. Lubią także ćwiczenia grafomotoryczne, ponieważ usprawniają swoją sprawność manualną. Zabawy ruchowe zaspokajają ich niezwykłą potrzebę ruchu i bardzo je lubią. 

W wolnych chwilach kiedy nie pracują w książkach i nie wykonują wielu trudnych zadań bardzo lubią rysować oraz wspólnie bawić się w różne zabawy dowolne.

Są bardzo wesołą, zgodną i bardzo kreatywną grupą.